Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Yemen

Yemen'de satılık emlak

Yemen, Arap Yarımadası'nın güney ucunda yer alan bir devlettir; resmi adı Birleşik Yemen Cumhuriyeti'dir. Başkent Sana'a'dır. Arap Denizi, Aden Körfezi ve Kızıldeniz ile doğuda Umman ve kuzeyde Suudi Arabistan ile sınır komşusudur.

Yemen'de satılık bir mülk satın almak istiyorsanız bilmelisiniz ki Yemen dünyadaki en az gelişmiş ülkelerden biri ve Orta Doğu'daki en fakir ülke.

Yemen bir zamanlar iki ülkeye bölünmüştü: Kuzey Yemen ve güney Yemen. İki ülke 1990 yılında Yemen Cumhuriyeti olarak birleşti.

Birleşmeden sonra güneyli bir ayrılıkçı hareket patlak verdi, ancak sonunda bastırıldı. Kuzey ve güney arasında gerginlikler sürüyor; bazı güneyliler, devletin kuzey kesiminin ekonomik olarak ayrıcalıklı olduğunu ilan ediyor.

Yemen Yatırım Yasası 2002'de güncellendi. Yeni yasa, yabancıların arazi ve gayrimenkul sahibi olabileceğini söylüyor. Öte yandan, yeni yasada tutarsızlıklar var. 2002 yasasına göre yabancılar arazinin% 100'üne sahip olabilirler ve Yemenli bir acentesi olmadan ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan ithalat veya ihracat lisansı almadan proje yürütebilirler. Ancak bu, yabancı mülkiyeti% 49 ile sınırlayan ticaret yasasıyla çelişiyor. Bu yüzden Yemen'de satılık bir mülk satın almadan önce uzmanlarla konuşmak ve dikkatli olmak önemlidir.

Başkenti Sana'a, son yıllarda, yolların genişletildiği ve kamu hizmet ağlarının modernize edildiği büyük bir altyapı modernizasyon programı yaşadı. Bununla birlikte, Sana'a'nın mevcut kentsel yapısı ve şeffaflığın olmaması, şehrin hızlı büyümesine meydan okumaya devam ediyor ve verimsiz, düşük yoğunluklu bir yayılma ve gayri resmi yerleşimlerin yayılmasıyla sonuçlanıyor. Bu gerçek, Körfez yatırımcılarının keşfedilmemiş yatırım fırsatlarıyla dolu bakir bir arazi olarak algılanan Yemen'de satılık mülklere yatırım yapmalarını ve satın almalarını engellemedi.

Harita, fiyatların seyri ve istatistikler

İlgili gayrimenkul

Cod. 36531

Satilik Diğer (Konut), Yemen, Sana'a, Sana'a, center

Reserved negotiation
Satilik
Diğer (Konut)

158 m²
Sana'a merkez satış, mükemmel inşaat ve merkezi yerleşim bölgesi
Harita, fiyatların seyri ve istatistikler
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB